Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma 
sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń
w nadchodzącym Nowym Roku 2019 r.

14 grudnia nasza szkolna biblioteka gościła niezwykłego człowieka – miłośnika podróży, a zarazem wicedyrektora naszej szkoły – pana Marka Jasińskiego.
W to grudniowe popołudnie za sprawą jego opowieści i wspomnień o dalekich oraz ciekawych zakątkach świata, mogliśmy przenieść się w rejony Indii i Sri Lanki. 

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły wybrali się do Brodnickiego Domu Kultury na spektakl pt. „Czwarty Mędrzec”. To niezwykłe widowisko zostało wyreżyserowane przez nauczycielki - Annę Biłas i Iwonę Wiśniewską. 

Dostrzegając zagrożenie uzależnienia młodzieży od hazardu, Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną pt. „Hazard? Nie, dziękuję!".
 Celem działań profilaktycznych jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Uczniowie klas I-III włączyli się bardzo aktywnie w akcję pt. „Świąteczna paka dla psiaka”. Każdy doskonale wie, że zima to trudny czas  dla schronisk, w których bezdomne zwierzęta znalazły swoje miejsce. 

Najstarsi uczniowie naszej podstawówki wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Wdech wydech”, w reżyserii Marii Seweryn – polskiej aktorki serialowej i teatralnej.
Spektakl dotykał problemów wielu młodych ludzi – poczucia osamotnienia, czy zwątpienia we własną wartość. Widowisko niosło ze sobą działania edukacyjne. W ramach warsztatów, na zakończenie spotkania z aktorami – młodzież mogła podzielić się swoimi spostrzeżeniami i emocjami, które towarzyszyły im podczas oglądania spektaklu.

Święty Mikołaj nie mógł zapomnieć o uczniach naszej szkoły. W ten magiczny dla dzieci dzień odwiedził nas razem ze swoimi elfami. Jak co roku, przyniósł nam zdrowe upominki – smaczne jabłka, które nasyciły brzuszki małych łakomczuszków.   

Jak co roku, koniec listopada w naszej szkole obfituje w czas zabawy. W minionym tygodniu uczniowie „siódemki” świętowali Andrzejki. Młodzież spędziła kilka godzina na udanej zabawie i poznawaniu swojej przyszłości. 
Dla wielu z nas Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to właśnie, zgodnie z tradycją - święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków oraz wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Uczniowie I etapu edukacyjnego wzięli udział w Konkursie Językowo – Plastycznym pt. „Britain in my eyes”. Zmagania konkursowe dotyczyły artystycznego ujęcia skojarzeń związanych z Wielką Brytanią.
Pomysłodawczyniami konkursu były nauczycielki języka angielskiego z naszej „siódemki” – Magdalena Kupczyk, Anna Becmer i Magdalena Gabryszewska. 

W minionym miesiącu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Poezji Religijnej organizowanym przez Brodnicki Dom Kultury i parafię św. Katarzyny Aleksandryjskiej. 

W Zespole Szkół w Zbicznie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literacko -Plastycznego pt. „Jesienne Impresje. Moja Ojczyzna".

Wśród nagrodzonych uczniów znalazły się dziewczęta z naszej szkoły. Uczennice prowadzone przez panią Wiolettę Brokos odniosły następujące sukcesy:  Eliza Gawin (7d) - I miejsce, a Karolina Bielawa (5e) - II miejsce. 

Back to top