22 kwietnia obchodzone jest największe ekologiczne święto świata – Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie największego ekologicznego święta to Planeta kontra plastik. Organizatorem Dnia Ziemi od 1970 roku jest organizacja ekologiczna earthday.org.
Hasło na Dzień Ziemi 2024 koncentruje się na szkodliwości tworzyw sztucznych, które coraz bardziej zagrażają środowisku naturalnemu. Problemem jest zwłaszcza mikroplastik, którego drobinki stają się powszechnie obecne.

Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań. W naszej szkole w tym roku uczniowie włączyli się w obchody tego święta uczestnicząc w zajęciach, pt. „Ptasie sprawy – bocian kontra żuraw”, które poprowadziła edukator z zakresu ekologii Brodnickiego Parku Krajobrazowego - p. Marta Roman.
Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty oraz fotografie przedstawiające elementy przyrody ożywionej i nieożywionej, a także kompozycje roślin w szklanych kulach. Wykonawcami tych pięknych prac byli uczniowie klas 4-8.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: