4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole emerytowanego górnika pana Modesta Hankus.
Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu.

Górnik przybył do nas w stroju galowym. Dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Pan Hankus wyjaśnił, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Uczniowie chętnie i z zaciekawieniem wysłuchali opowieści. W trakcie wizyty zadawali wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał. Miały również możliwość założenia czapki górniczej - czako. Na zakończenie dzieci i panie nauczycielki serdecznie podziękowały panu górnikowi za miłe spotkanie.

Galeria zdjęć: