Dzień Ziemi - największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest  22 kwietnia. W tym dniu setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań. W naszej szkole w tym roku uczniowie włączyli się w obchody tego święta uczestnicząc w zajęciach, pt. „Morze plastiku czy morze z plastiku czy plastikowa zupa”, które poprowadziła edukator z zakresu ekologii  Brodnickiego Parku Krajobrazowego -  p. Marta Roman.
Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty oraz fotografie przedstawiające elementy przyrody ożywionej i  nieożywionej. Wykonawcami tych pięknych prac byli uczniowie klas 4-8.Klasy starsze (7-8) brały udział w konkursie geograficznym- „Mistrz mapy”. Uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami w rozpoznawaniu obiektów geograficznych na mapie świata, Azji, Polski i naszego powiatu brodnickiego. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością map. Najwyższą liczbę punktów uzyskali:
Agata Lewandowska  z klasy 7 a – I miejsce
Krzysztof Becmer z klasy 8b – II miejsce
Nikodem Kisiel z klasy 7a– III miejsce
20 kwietnia uczniowie kółka biologicznego  odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie p. Marek Bartkowski poszerzył wiedzę uczniów z zakresu przyrody najbliższego otoczenia.
Troskę o zwierzęta wzbudziła wizyta w Przychodni Weterynaryjnej.  Ciekawostki  o świecie zwierząt przekazane przez lekarza weterynarii  p. Mateusza Stachowiaka na długo zostaną w naszej pamięci.
Kwiecień to miesiąc w którym zwracamy uwagę nie tylko o troskę o środowisko, ale także o dbałości o zdrowie i higienę. Uczniowie na kółku z chemii dowiedzieli się jak dbać o higienę osobistą wyrabiając naturalne mydła.
Dziękujemy za przekaz ciekawych informacji i gościnność : Brodnickiemu Parkowi Krajobrazowemu, Przychodni Weterynaryjnej  i Centrum Edukacji Ekologicznej.
Dziękujemy wszystkim uczniom za liczny udział w tegorocznej akcji!
Apelujemy do wszystkich, którym zależy na życiu w zdrowym, przyjaznym środowisku - dbajmy o Ziemię. Nie tylko w dniu jej święta. Mamy ją tylko jedną!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Wystawa zdjęć uczniów klas 4-8: przyroda ożywiona i nieożywiona:

Zajęcia kółka biologicznego i przyrodniczego z p. Martą Roman z Brodnickiego Parku Krajobrazowego oraz lekcja biologii w Centrum Edukacji Ekologicznej i Przychodni Weterynaryjnej:

Wyrób mydeł naturalnych - zajęcia kółka chemicznego oraz Mistrz Mapy - konkurs uczniów klas 7-8: