Przejście uczniów z klasy 3 do klasy 4 i rozpoczęcie nauki na II etapie edukacyjnym to poważna zmiana w szkolnym życiu. Zmiany organizacyjne, z którymi spotykają się uczniowie u progu klasy 4 to przede wszystkim zmiana wychowawcy oraz rotacje w składzie klasy.

Nasza szkoła oferuje cztery klasy 4, w tym klasę pływacką oraz klasę sportową. W związku z tym uczniowie klas 3 zostali zaproszeni na spotkanie informacyjne, prowadzone przez p. Marka Roszyka, który zaprezentował program klasy pływackiej i zapoznał dzieci ze specyfikacją klasy.
Na zajęcia do klasy sportowej zaprosiła klasy 3 p. Katarzyna Brózda, która prowadziła zajęcia razem z uczennicami klasy sportowej.
Dzięki tym staraniom, uczniowie mogli zweryfikować, która klasa będzie dla nich odpowiednia.