Czy wiecie, że 15 września  kropka obchodzi swoje święto?
Kanadyjski pisarz Peter Reynolds opisał w książce „The Dot” (Kropka) historię małej Vashti- dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Opowieść, która została przetłumaczona na dwadzieścia języków ma prosty przekaz, każdy może w sobie odkryć talent, nawet gdy mocno powątpiewa we własne możliwości.

Książka Reynoldsa stałą się pretekstem do wprowadzenia w 2008 roku Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września dzieci na całym świecie poznają historię Vashti, tworzą kropkowe  arcydzieła i odkrywają własne talenty.
My również postanowiliśmy świętować Dzień Kropki. W szkole mnóstwo krop, kropek i kropeczek zagościło w klasach i na szkolnych korytarzach, a uczniowie przyszli ubrani w kropkowe stroje.

Link do filmiku "The Dot" (Kropka) https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ&pp=QAA%3D