W poniedziałek, 25 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w szkoleniu na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z najnowszych technologii. Szkolenie przeprowadzili specjaliści z poznańskiej Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapeutycznej - Bogna Białecka, Dawid Radowski oraz Aleksandra Maria Gil i Anna Dyndal.

Spotkanie rozpoczęło się od intrygującego eksperymentu (tytułowy smartfon w pudełku, gąbki dopaminowe itp.), a później było tylko ciekawiej.
Uczniowie otrzymali sporą dawkę wiedzy w formie doświadczeń, zadań grupowych, prezentacji i wykładu.
Warto zapamiętać jedną z myśli przewodnich spotkania: obsługa smartfonu jest bardziej skomplikowana niż prowadzenie samochodu i dlatego wymaga rzetelnej wiedzy, umiejętności i odpowiedzialności.
Na zakończenie spotkania uczestnicy zrobili wspólne...selfie, które z tradycyjnymi selfie niewiele ma wspólnego.