W piątek 8 listopada klasa 8a z wychowawcą Anną Becmer oraz klasa 8b z historykiem Wojciechem Pawłowskim brały udział w nocnych manewrach patriotycznych na terenie miasta. W manewrach brało udział 21 patroli, czyli grup reprezentujących różne klasy, szkoły lub organizacje. Wszystkie grupy na początku manewrów otrzymały swoje karty patrolu, na których miały wyznaczoną trasę do przejścia oraz wskazane 21 miejsc, które miały odwiedzić w ciągu sześciu godzin.
W miejscach tych przygotowane były zadania do wykonania, np. zaśpiewanie pieśni patriotycznej, ułożenie rozsypanki, wysłuchanie wykładu dotyczącego znanych Brodniczan, zapalenie zniczy na ich grobach, kiszenie kapusty, oraz rozwiązanie krzyżówek. W wielu punktach przygotowane było pyszne jedzenie oraz picie. Organizatorem manewrów było "Stowarzyszenie na Wiejskiej". Kolejne już za pół roku, z okazji Święta Konstytucji. Z pewnością weźmiemy w nich udział, ponieważ w ich trakcie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat historii Brodnicy, ludzi, którzy odegrali olbrzymią rolę w jej tworzeniu, odwiedzić interesujące miejsca i poznać nowe osoby, a także najeść się do syta tradycyjnym chlebem ze smalcem i kiszonymi ogórkami.