16 października obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły, Karola Wojtyły-Jana Pawła II.
Odbyła się uroczysta akademia, podczas której grupa artystów, uczniów naszej szkoły, przypomniała nam ważne fakty z życia papieża, ale również został pokazany jako dobry, ciepły, i bardzo dowcipny, człowiek. Zaśpiewaliśmy wspólnie ulubione pieśni naszego wielkiego patrona: „Barkę” i „Abba Ojcze”.

Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny „Papież w oczach dzieci”. Nagrody wręczyła pani dyrektor, a prace trafiły na szkolne korytarze, by wszyscy mogli podziwiać talenty naszych kolegów i koleżanek.
Ten dzień uświetniony został dodatkowo kremówkami, które ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Były pyszne!
To był jak zawsze piękny i uroczysty dzień.