W dniach od 23 do 27 września uczniowie naszej ,,siódemki” aktywnie uczestniczyli w innowacyjnym projekcie edukacyjnym adresowanym do dzieci w wieku 10 – 12 lat. Jego uczestnicy przez pięć dni spotykali się z przedstawicielami rozmaitych zawodów, ucząc się jednocześnie odpowiedzialnego zarządzania zarobionych pieniędzmi. Za udział w każdym z warsztatów dzieci otrzymywały wynagrodzenie w wirtualnej walucie – kwartnikach brodnickich.

Część zarobionych pieniędzy musiały codziennie odprowadzać do ,,Małomiejskiego Urzędu Skarbowego”. O losach pozostałej sumy decydowali sami, to znaczy mogli wydawać na ,,małe przyjemności”: zakup lodów, napojów lub zainwestować w lokaty oddając część zarobionych środków do stworzonego wirtualnego banku. Ostatniego dnia, po zakończeniu warsztatów, otwarty został ,,Sklep Marzeń”, gdzie zaoszczędzone wcześniej pieniądze uczestnicy wymienili na wspaniałe nagrody.
Był to czas inspirujących spotkań, nowych przyjaźni, niecodziennej zabawy obfitującej w pozytywne emocje.