7 czerwca punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie z całej Polski, w tym również z naszej szkoły wzięli udział w akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam”, zorganizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

Tego dnia uczniowie zebrali się przed szkołą i czytali w pięknych okolicznościach przyrody – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta jednocześnie ponad 400 tysięcy osób.
Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką.
Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie. Kolejny raz udowodniliście, że możemy na Was liczyć!