21 i 24 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się XIV Szkolny Turniej Wiedzy o Patronie Karolu Wojtyle – Janie Pawle II. Zmagania konkursowe zaplanowano dla uczniów klas IV – V i VI - VII.

Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu  dla klas IV-V  zajęły się katechetki – panie Teresa Bronikowska i Danuta Jankowska, a nad poprawnym przebiegiem konkursu dla klas VI-VII czuwali: pan Arkadiusz Kejna oraz panie Justyna Bratyszewska, Ewa Domińska i Justyna Kułakowska.
Celem konkursu było pogłębienie wśród uczniów wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Każdą klasę reprezentował trzyosobowy zespół.  Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo bogatą wiedzą na temat życia i działalności Karola Wojtyły - Jana Pawła II.
Rywalizacja o najwyższe lokaty była niezwykle zacięta i wyrównana, gdyż uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Po zliczeniu wszystkich punktów, w kategorii klas IV-VI miejsce I zdobyła klasa 5c, II miejsce - klasa 5a, a III miejsce – klasa 5e. W kategorii klas VI-VII miejsce I przypadło klasie 6a i II miejsce  ex aequo - klasy 7a i 7b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Serdecznie gratulujemy!