Rozwijając kompetencje społeczne i obywatelskie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach organizowanych w ramach obchodów Dnia Flagi RP.

2 maja wzięliśmy udział w spotkaniu pod Pomnikiem Wdzięczności, gdzie oddano hołd poległym za ojczyznę. Tego dnia nie zabrakło nas również na uroczystej Mszy Świętej w intencji ojczyzny oraz na brodnickim rynku, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości o charakterze patriotycznym.
W tym szczególnym dla Polaków dniu towarzyszą nam refleksje związane z historią Polski. Dodatkowo wielu Polaków wywiesza w swoich domach polską flagę. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w żywej lekcji historii.