3 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się drużynowy konkurs dla klas VI pt. „Potyczki przyrodniczo-matematyczne”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oraz rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów.

W konkursie rywalizowały zespoły z klas VI naszej szkoły. Towarzyszyły im grupy kibicujące oraz wychowawcy. Zawodnicy rozwiązywali zadania  matematyczne, przyrodnicze,  krzyżówki oraz zadania typu „ prawda- fałsz” z zakresu przyrody i matematyki.
Każda z drużyn walczyła bardzo dzielnie, a uzyskane wyniki zbytnio się nie różniły. Drużyny towarzyszące zawodnikom układały rebus do hasła „2019 rokiem matematyki”. Natomiast wychowawcy z wielkim zaangażowaniem i starannością pracowali w Jury konkursu pod przewodnictwem Pani Marioli Jastrzębskiej - nauczycielki matematyki.
Panowała bardzo miła atmosfera, bawiliśmy się doskonale. Zwycięzcą konkursu została drużyna z klasy VIc . Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Nagrody ufundował Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 - Pan Tomasz Wysocki, który wraz z Panem wicedyrektorem Markiem Jasińskim towarzyszyli nam w czasie konkursu.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły Pani Iwona Kempińska-Paterewicz – nauczycielka fizyki oraz Pani Renata Patalon – nauczycielka matematyki.