Wizyta w prawdziwym teatrze była dla uczniów klas drugich dużym przeżyciem. Piękna scenografia baśni, na której wychowały się pokolenia, przeniosła dzieci w krainę wyobraźni.

Historia o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób, które wpada w ręce Baby Jagi, kończy się szczęśliwie i sprawiedliwie. Odwaga, zaradność oraz pomysłowość Jasia i Małgosi dodała dzieciom otuchy i wiary we własne siły, a przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, nauczył ostrożności.

Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią była świetną lekcją dla młodych widzów. Ukazała im, że warto wierzyć we własne siły.