Tegoroczne obchody Dnia Matematyki miały miejsce 12 marca i upłynęły nam pod hasłem „Matematyka dzika”. To największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce narodziło się z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich. Nawet do tych, którzy nie przepadają za „królową nauk”. W tym roku treść zadań była związana z dziką przyrodą w Polsce.  Rozwiązywanie zadań nie wymagało skomplikowanej wiedzy matematycznej – wystarczyło mieć tylko otwarty umysł i chęć do wspólnej zabawy.
Razem z wieloma uczniami w całym kraju mieliśmy niesamowitą okazję do rozwijania kompetencji kluczowych – tym razem matematycznych oraz z zakresu nauk przyrodniczych.