W ubiegłym tygodniu uczniowie okolicznych szkół podstawowych spotkali się w Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy, gdzie miały miejsce „Igrzyska Wiedzy”. Zmagania konkursowe dotyczyły wielu dziedzin i wymagały od uczestników zastosowania szerokiej wiedzy w praktyce.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu to „Liczby rządzą światem”. Podążając za myślą Immanuela Kanta podobno „W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”.

Udział w „Igrzyskach Wiedzy” to nie tylko doskonała okazja do powtórzenia wiadomości przed zbliżającymi się egzaminami, ale również wspaniała możliwość integracji środowiska uczniowskiego.
W wyniku  międzyszkolnej rywalizacji - miejsce I zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy, miejsce II przypadło Szkole Podstawowej w Pokrzydowie, a na miejscu III uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycje konkursu, która z pewnością odbędzie się za rok!