W ramach realizacji Programu Wychowawczo – Profilaktycznego Szkoły Podstawowej nr 7 w Brodnicy i kształtowania właściwych postaw prozdrowotnych, uczniowie klasy 8c zgłębiali tajniki czytania etykiet produktów spożywczych i uczyli się świadomego robienia zakupów.

Kto z nas nie kocha słodyczy? W większości uwielbiamy słodki smak. Ciągle słyszymy jednak o wszechobecnym cukrze, którego nadmiar może doprowadzić do otyłość, nadciśnienia tętniczego, chorób serca, cukrzycy, próchnicy, a nawet groźnych nowotworów.
Uczniowie analizowali skład różnych produktów spożywczych i odmierzali ilość zawartego w nich cukru. Była to również doskonała okazja do rozwijania kompetencji matematycznych. W wyniku przeprowadzonych analiz okazało się, że w dużej butelce wody smakowej znajduje się 14,  a w ketchupie prawie 25 łyżeczek cukru.
Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami, a my dowiedzieliśmy się, że każdy pączek to około 5 łyżeczek cukru. Jedzcie, ale z umiarem i pamiętajcie o swoim zdrowiu. Smacznego!