Uczniowie naszej szkoły nieustannie rozwijają kompetencje kluczowe. Tym razem postawiliśmy na królową kompetencji – umiejętność uczenia się. Naszym celem było zapoznanie uczniów z ich preferowanymi stylami uczenia się.

Nie da się ukryć, że różnimy się miedzy sobą pod względem sposobu przyswajania wiedzy i nowych wiadomości. Wszystko to jest podyktowane naszymi wewnętrznymi uwarunkowaniami. Nasuwa się pytanie - jak żyć w zgodzie z własnym mózgiem?
Na godzinach wychowawczych uczniowie rozwiązywali testy pozwalające określić im, czy dominują u nich cechy wzrokowca, słuchowca, czy kinestetyka. Na szkolnych korytarzach pojawiły się również gazetki ze szczegółowymi opisami każdego stylu uczenia się.
Z taką wiedzą i świadomością na temat umiejętności uczenia się - nasi uczniowie na pewno odniosą spektakularne sukcesy i zdobędą same piątki oraz szóstki.