W ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być…na zielonym!” –realizowanego przez Nadleśnictwo Brodnica, uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach pt. –„Ślady i tropy zwierząt”.

Celem działań edukacyjnych było pogłębienie wiedzy na temat zwierząt, kształtowanie umiejętności rozpoznawania tropów i śladów oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych ze szczególnym zwróceniem uwagi na piękno i różnorodność otaczającej nas przyrody.
Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Nasi najmłodsi uczniowie nie mogą doczekać się spaceru po lesie w poszukiwaniu przygód i śladów przyrody.