Najstarsi uczniowie naszej podstawówki wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Wdech wydech”, w reżyserii Marii Seweryn – polskiej aktorki serialowej i teatralnej.
Spektakl dotykał problemów wielu młodych ludzi – poczucia osamotnienia, czy zwątpienia we własną wartość. Widowisko niosło ze sobą działania edukacyjne. W ramach warsztatów, na zakończenie spotkania z aktorami – młodzież mogła podzielić się swoimi spostrzeżeniami i emocjami, które towarzyszyły im podczas oglądania spektaklu.

Wszyscy obserwowali losy głównych bohaterów z wielkim zaciekawieniem oraz bardzo chętnie zaangażowali się w część warsztatową spotkania, gdzie można było szukać źródła swojej wewnętrznej mocy.