Jak co roku, koniec listopada w naszej szkole obfituje w czas zabawy. W minionym tygodniu uczniowie „siódemki” świętowali Andrzejki. Młodzież spędziła kilka godzina na udanej zabawie i poznawaniu swojej przyszłości.
Dla wielu z nas Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to właśnie, zgodnie z tradycją - święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków oraz wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach do wróżb andrzejkowych  przywiązywano wielką wagę, a w wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wieczorem w wigilię świętego Andrzeja każdy z nas chce poznać to, co będzie go czekać w przyszłości.

Poniżej znajdziecie kilka ciekawych andrzejkowych przysłów, których spełnienia należy szukać w niedalekiej przyszłości. Oto niektóre z nich:

Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży.

Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.

Gdy w Andrzeja deszcz lub słota, w grudniu drogi bez błota.

Jeżeli na świętego Andrzeja wiatr i mgła, to od Bożego Narodzenia będzie sroga zima.

W dzisiejszych czasach, dzień ten upływa nam na wróżbach przeplatanych tańcem i dobrą zabawą. Wachlarz wróżb na ten czarodziejski dzień jest bardzo duży. Pamiętajcie jednak, że wszystkie te wróżby należy traktować jako żarty i podstawę do dobrej zabawy.