„Proszę Państwa, oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś. Chętnie Państwu łapę poda.
Nie chce podać? – a to szkoda!” – „Niedźwiedź”,  Jan Brzechwa.
Począwszy od 25 listopada 2002 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś - maskotka powstał ponad 100 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Tegorocznym motywem Dnia Pluszowego Misia jest oczywiście pluszak oraz hasło „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.
Nasza szkoła obchodziła to miłe dla dzieci święto w miniony piątek. Szkolne ławki i korytarze wypełniły pluszaki i prace plastyczne, których głównym bohaterem był oczywiście tytułowy miś.