W miniony piątek, na dwa dni przed Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy uczestniczyli w uroczystym spotkaniu o charakterze patriotycznym. Punktualnie o godzinie 11:11 na szkolnym boisku wszyscy odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” – oficjalny hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Tego dnia uczniowie klas I-III spotkali się również na apelu przygotowanym przez panie Mariolę Jastrzębską i Joannę Węgielewską, które wspólnie ze swoimi uczniami  przypomniały najmłodszym, że dla wielu Polaków 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.

Wspólne spotkanie na boisku było również doskonałą okazją do zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz zaproszenia braci uczniowskiej na spektakl teatralny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, w  Brodnickim Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy!