2 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych i jednej drugiej wybrali się na wycieczkę do Torunia, do Baju Pomorskiego na przedstawienie teatralne pt. „Pan Lampa". Dla wielu uczniów było to ogromne przeżycie, pierwsza szkolna wycieczka oraz pierwsza wizyta w teatrze.

Spektakl opowiadał o pewnym starym domu, zwanym Domczyskiem, w którym mieszkał Pan Lampa ze swoją przyjaciółką Piesą.  Na głowie Pana Lampy pewnego dnia zaświeciła żarówka i od tej chwili w mieszkaniu zaczęli pojawiać się dziwni goście...
 Wszystko to, miało miejsce w kolorowej scenerii i bajkowym klimacie, który uzupełniały efektowne triki rodem ze sztuki cyrkowej.
Wrażenia pozostały jeszcze długo po powrocie do domu. Drodzy uczniowie, czy pójdziecie za blaskiem Pana Lampy?