Drodzy nauczyciele, rodzice i uczniowie - tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych i beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody oraz wakacyjnych przyjaciół.

Dziś nadszedł dzień powrotu do szkoły i rozpoczęcia kolejnej przygody. Dla niektórych będzie to pierwszy rok w nowej szkole. Witamy serdecznie pierwszoklasistów i cieszymy się, że będziecie tworzyć z nami wielką szkolną rodzinę.
Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939r. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków oraz wybuchy bomb. Nasi uczniowie – minutą ciszy wyrazili hołd minionym wydarzeniom.

Na nowy rok szkolny życzymy Wam dużo wytrwałości, radości z nowych przyjaźni i wielu sukcesów!