Nasza szkoła w mijającym roku szkolnym zajęła pierwsze miejsce w trwającej od września akcji pt. „Ziemia naszym domem”. Akcja obejmowała szereg konkurencji, m. in.: całoroczną zbiórkę surowców wtórnych - zebraliśmy ponad pięć ton.

Najlepsze wyniki w mieście osiągnęli: Igor Berent - makulatura, Wiktoria Ogos - nakrętki, Adrian Potempa - baterie.
Zaprojektowanie i wykonanie autorskiej gry dydaktycznej z surowców wtórnych: Wiktoria Brzozowska, Patrycja Kęsicka, Aleksandra Musiałkiewicz i Hanna Dudzińska.
Fotografia pt.”Przyroda broni się sama”: Natalia Pesta. Gazetka ścienna o tematyce ekologicznej: Wiktoria Umińska. Test wiedzy z zakresu ochrony środowiska: Karolina Bielawa. Makieta wybiegu dla psów: grupa dzieci ze świetlicy szkolnej. Plakat pt.”Sprzątaj po swoim psie”: uczniowie klas IIId, IIa i Ie. Inscenizacja proekologiczna: pokaz Eko mody w wykonaniu dzieci ze świetlicy szkolnej.
14 czerwca w Brodnickim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie akcji i wręczenie nagród ufundowanych przez organizatorów, czyli Urząd Miasta Brodnicy i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Oprócz nagród indywidualnych szkoła otrzymała zestawy pomocy dydaktycznych do pracowni przyrodniczych. Koordynatorem akcji z ramienia szkoły była pani Justyna Bratyszewska.