W 2018 roku przypada 450. rocznica urodzin tej wyjątkowej, związanej z naszym regionem, księżniczki. Siostra króla Zygmunta III Wazy była starościną golubską i brodnicką.

Tegoroczne obchody związane z osobą Anny Wazówny owocowały w różnorodne przedsięwzięcia angażujące dzieci i młodzież z Brodnicy.

Uczniowie naszej szkoły – klasa 5a zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pod nazwą "Śladami Anny Wazówny". Uczniowie przygotowywali pracę pod kierunkiem pani Wioletty Brokos.

Konkurs przeznaczony był dla całych klas, które wykorzystując dowolną technikę plastyczną wykonały "Drzewo genealogiczne Anny Wazówny".

Nagrody i wyróżnienia wręczono 6 czerwca 2018r. w Brodnickim Domu Kultury. Naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!