Dnia 8 czerwca 2018 r. miała miejsce dziewiąta edycja konkursu językowo - informatycznego. W latach poprzednich konkurs skierowany był do uczniów gimnazjum, w tym roku do konkursu zostali zaproszeni również uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej. Każdego roku określany jest nowy temat konkursu, najczęściej z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych bądź nawiązujący do niecodziennych wydarzeń w Polsce czy w Brodnicy. Tegoroczny konkurs " Anna Vasa of Sweden"  wpisuje się w obchody 450 rocznicy urodzin Anny Wazówny - królewny szwedzkiej, starościny brodnickiej i golubskiej.  Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panią Dorotę Michalską, panią Lenę Wysocką i panią Ewę Domińską.

Zadaniem uczniów było przygotowanie oraz zaprezentowanie przed komisją konkursową i innymi uczestnikami prezentacji multimedialnej w programie Microsoft Office Power Point, w języku angielskim. W prezentacji uczniowie powinni byli rozwinąć następujące zagadnienia:
- życie i działalność Anny Wazówny (1568 - 1625) - szwedzkiej królewny, siostry króla Zygmunta  III Wazy, starościny brodnickiej i golubskiej, szczególnie w latach 1598-1625 ( okres, w którym mieszkała na terenie Polski)
- historia Polski na początku XVII w.
- historia zamków w Brodnicy i Golubiu oraz Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy.
Ocenie podlegały zgodność prac z tematem, poprawność językowa, płynność i tempo wypowiedzi ustnej, oryginalność i pomysłowość, estetyka i technika wykonania pracy, efekty specjalne przygotowanej prezentacji oraz sposób zaprezentowania pracy.
Konkurs cieszył się dużą popularnością a prezentacje i ich wykonanie były na wysokim poziomie.
Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce - Amelia Czerwińska i Kajetan Przybylski  III B
II miejsce - Rozalia Obarowska i Ida Czyżykowska    7A
III miejsce - Kacper Sieklicki i Wiktor Zieliński          7A

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na kolejną edycję, która zostanie przeprowadzona w przyszłym roku.