W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich  11.05.2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy odbył się festyn pod hasłem " Nasza szkoła przyjazna środowisku". W trakcie imprezy przeznaczonej dla uczniów klas I-III, w formie prezentacji multimedialnej podsumowano działania ekologiczne podejmowane na terenie szkoły.

Uhonorowano ponadto zwycięzców konkursu „Ziemia naszym domem”, którym dyplomy wręczyły wicedyrektor szkoły – pani Maria Malinowska oraz dyrektor Biura Oświaty – pani Anna Kupczyk.

Najmłodsi uczniowie mieli również okazję obejrzeć niezwykły pokaz mody, wykreowany przez panie Ewę Szuca, Małgorzatę Wierzbowską oraz Karolinę Zielińska, gdzie dzieci zaprezentowały się w ekologicznych strojach, wykonanych z surowców wtórnych.

Czas umilał koncert piosenek ekologiczno – przyrodniczych, konkurs wiedzy ekologicznej pt. „Chrońmy nasz wspólny dom” oraz gry i zabawy sprawnościowe przygotowane przez panią Barbarę Kwiatkowską.

Mogliśmy podziwiać również wystawę fotograficzną uczniów klas 4 – 7, wykonaną pod kierunkiem pań Anity Kempkowskiej i Justyny Bratyszewskiej. Tematem wystawy była „Przyroda ożywiona i nieożywiona. Przyroda broni się sama”.

Uczniowie mieli świetną zabawę, a najlepsi z nich zostali nagrodzeni upominkami, których fundatorem był Urząd Marszałkowski i Urząd Miejski w Brodnicy. Koordynatorki imprezy -  pani Barbara Kwiatkowska i pani Justyna Bratyszewska dziękują Urzędowi Miasta, dyrekcji szkoły, uczniom, rodzicom,  wychowawcom klas, nauczycielom i pracownikom szkoły, dzięki którym to przedsięwzięcie ekologiczne mogło być zrealizowane.