10 maja 2018r. Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy gościła u siebie uczniów klas szóstych z brodnickich szkół podstawowych. Nauczycielki Lena Wysocka, Magdalena Gabryszewska oraz Ewa Domińska - zmotywowały uczniów do rozwijania kompetencji porozumiewania się w języku obcym, informatycznych oraz innowacyjności, poprzez udział w Międzyszkolnym Konkursie Językowo-Informatycznym pt. „The British Royal Family”.

Celem uczestnictwa w konkursowych zmaganiach było rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych oraz przybliżenie informacji na temat brytyjskiej rodziny królewskiej.

Prezentacje multimedialne i wystąpienia uczniów były na bardzo wysokim poziomie, co przysporzyło jurorom dużo kłopotów z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano 3 nagrody,  a wśród wygranych znaleźli się:
miejsce I – Michał Laskowski i Karol Betlejewski (SP4), miejsce II – Grzegorz Panek i Olaf Nagórski (SP7) oraz miejsce III – Malwina Orzłowska oraz Olga Kośpiczewicz (SP7).

Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek, a dla laureatów przewidziano nagrody ufundowane przez Brodnickie Stowarzyszenie Oświatowe oraz wydawnictwo Oxford.

Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie i już dziś zapraszają do kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.