Uczniowie naszej szkoły spotkali się dzisiaj, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić nasz kraj przed upadkiem. 3 maja 1791 posłowie zebrani na sejmie w Warszawie uchwalili Konstytucję.

W krótką podróż po kartach historii zabrali nas uczniowie klasy 6b wraz ze swoim programem artystycznym, który powstał pod okiem ich wychowawczyni - Justyny Kułakowskiej oraz nauczyciela historii - Bartosza Markuszewskiego. Niecodzienną i podniosłą atmosferę stworzyły również dekoracje przygotowane przez panie Wiolettę Brokos i Beatę Siekierską.

Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieli, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, czym jest dla nas ojczyzna, naród i wolność.

Wierzymy, że to nasze spotkanie zachęciło uczniów do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami, które powinny być blisko serca wszystkich Polaków.