Urząd Miejski w Brodnicy oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wyszli z inicjatywą organizacji konkursu o tematyce ekologicznej. Zmagania konkursowe trwały od 20 października 2018 roku i były koordynowane przez Szkołę Podstawową nr 2 w Brodnicy. Hasło przewodnie działań skierowanych do uczniów klas IV – VII brzmiało „Ziemia naszym domem”.

W ramach poszerzania wiedzy młodzieży na tematy ekologiczne podjęto różnorodne  przedsięwzięcia:

test wiedzy z zakresu ekologii,

wykonanie planu makiety - wybieg dla psów,

gry ekologiczne z surowców wtórnych,

konkurs plastyczny pt. „Sprzątaj po swoim psie”,

inscenizacja o tematyce związanej z ochroną środowiska,

konkurs fotograficzny pt. „Przyroda broni się sama”,

gazetka szkolna o tematyce ekologicznej.

Po zliczeniu punktów za wszystkie kategorie - nasza szkoła zdobyła I miejsce.

Zakończyła się również zbiórka surowców takich jak baterie, nakrętki i makulatura. Czekamy na wyniki i ostateczne podsumowanie akcji.

Zdaniem koordynatorki konkursu na terenie naszej szkoły – pani Justyny Bratyszewskiej,  uczniowie bardzo chętnie podejmowali wszelkie działania, co jest dla nas niezwykle budujące i napawające dumą. Dziękujemy i gratulujemy!