2 kwietnia obchodziliśmy rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena -  duńskiego pisarza i poety, najbardziej znanego ze swej twórczości baśniopisarskiej. Ten dzień jest również Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci.

Z tej okazji w szkolnej bibliotece odbył się konkurs literacki przeznaczony dla uczniów klas III szkoły podstawowej pt. „Świat baśni Andersena”. Zmagania dotyczyły testu wiedzy na temat twórczości baśniopisarza.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała organizatorka – pani Barbara Kurnicka oraz wicedyrektor – pani Beata Kalwa. Młodym czytelnikom serdecznie gratulujemy i podziwiamy ich zapał do  czytania.