1 marca 2018 roku uczniowie klas czwartych i siódmych udali się do Brodnickiego Domu Kultury na prawdziwą ucztę teatralną. Młodsi mieli okazję podziwiać aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia w spektaklu opartym o książkę Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”. Starsi natomiast skupili swoją uwagę na teatralnej adaptacji „Zemsty” – Aleksandra Fredry.

Wysokiej klasy widowisko przykuło uwagę naszych uczniów. W magiczny klimat zabrała ich dobrze przemyślana scenografia, efekty świetlne, dynamiczna gra aktorów oraz niecodzienne kostiumy.

Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni. Najbliższe lekcje języka polskiego z pewnością będą doskonałą okazją do omówienia spektakli i podkreślenia roli teatru - jako jednej z form rozrywki współczesnego świata.