Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły uczcili 99. rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uroczyste apele z tej okazji zostały przygotowany przez uczniów klas siódmych, ich młodszych kolegów z klas I-III oraz nauczycieli – Jolantę Gogolin-Stanny, Bartosza Markuszewskiego,  Ilonę Dąbrowicz, Hannę Łęgowską, Jacka Stybora, Wiolettę Brokos oraz Beatę Siekierską.

 Narodowe Święto Niepodległości przypada na dzień 11 listopada, a przyczyniło się do tego wiele osób, ludzi często bezimiennych, którzy na frontach I wojny światowej walczyli za wolność naszej ojczyzny. 

W roku 1918, na czele z Józefem Piłsudskim powoli zaczęła budować się niepodległość Polski. Przed państwem, które po 123 latach niewoli znów pojawiło się na mapie, była jeszcze długa walka o przebieg granic i proces scalania ziem mających tworzyć II Rzeczpospolitą. 

Dlatego tak ważne jest, aby współczesna młodzież zdawała sobie sprawę, że Polska nie zawsze była wolnym krajem, że ich rówieśnicy nie mogli prowadzić tak beztroskiego życia jak oni teraz. Najważniejsze jednak jest to, że „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”. 

Back to top