W ramach realizowanych w naszej szkole działań profilaktyczno-wychowawczych, uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w sztuce wystawianej przez aktorów Teatru Profilaktycznego Alter pt. „Labirynt przemocy”.

Perypetie głównego bohatera doskonale odzwierciedlały jak funkcjonuje przemoc oraz jakie mogą być jej skutki. Przedstawienie w ciekawy dla młodzieży sposób ukazało  aktualne zagrożenia, a co najważniejsze - zachęcało  do podejmowania właściwych i pozbawionych przemocy działań. Ponadto uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób zachowywać się asertywnie i gdzie szukać pomocy w razie kłopotów.

Mamy nadzieję, że udział w tym niezapomnianym wydarzeniu, pomoże niejednemu uczniowi uniknąć „labiryntu przemocy” . Drodzy uczniowie - pamiętajcie, że w szkole nie jesteście sami ze swoimi problemami – zawsze możecie na nas liczyć!