Dnia 22 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się XII Szkolny Turniej Wiedzy o Patronie Karolu Wojtyle – Janie Pawle II. Zmagania konkursowe zaplanowano dla uczniów klas IV – VI.

Każdą klasę reprezentował trzyosobowy zespół wybrany w wyniku eliminacji klasowych. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 33 uczestników.

Celem konkursu było pogłębienie wśród uczniów wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu zajęli się: p. Arkadiusz Kejna, p. Justyna Bratyszewska, p. Ewa Domińska oraz p. Justyna Kułakowska.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo bogatą wiedzą na temat życia

i działalności Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Zadania, za które, w zależności od skali trudności, można było zdobyć od 1 do 10 punktów, dotyczyły bowiem jego dzieciństwa, członków rodziny, kolejnych etapów nauki, pasji, zainteresowań oraz oczywiście szczegółów papieskiej misji. Zadania były o różnym stopniu trudności: rozwiązywanie testu, krzyżówka, układanie puzzli, uzupełnianie tekstu z lukami oraz przyporządkowywanie wydarzeń do ilustracji.

Rywalizacja o najwyższe lokaty była niezwykle zacięta i wyrównana, gdyż uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani.

I miejsce zdobyła klasa IV,,b” w składzie: Antonina Bartnicka,  Magdalena Dudzińska, Hanna Jankowska,    – 36,5 pkt,

II miejsce: zajęła klasa V ,,b”, którą reprezentowali: Wiktoria Brzozowska, Roman Rozwadowski, Aleksander Stawski – 34 pkt,

III miejsce zostało przyznane klasie IV,,a’’: Karolina Cellmer, Oskar Kaliszer, Adam Pawłowski – 33,5 pkt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Serdecznie gratulujemy!