Dużymi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, które przypadają na 2 kwietnia.  Z tej właśnie okazji w bibliotece szkolnej odbył się konkurs literacki pt. „Świat Baśni Andersena”.

Konkurs ten adresowany był do uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Każdą trzecią klasę reprezentowało dwoje uczniów. Młodzi czytelnicy mieli do rozwiązania test z zadania zamkniętymi i otwartymi.

Jury w składzie pani Ewa Szymańska, Małgorzata Orzłowska i Barbara Kurnicka po zsumowaniu punktów wyłoniło zwycięzców i ogłosiło następujące wyniki:

I miejsce - Karolina Bielawa, klasa 3e

II miejsce - Agata Prusak, klasa 3f

III miejsce - Adam Domżalski, klasa 3c

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu rozwijania kompetencji czytelniczych.