Klasa 6c z naszej podstawówki nie pozostała obojętna na założenia polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017. Mamy tu namyśli upowszechnianie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie zachęceni przez wychowawczynię – Magdalenę Gabryszewską, stworzyli swój własny, klasowy księgozbiór. W wolnych chwilach, najczęściej na godzinach wychowawczych nasi „sportowcy” oddają się lekturze zgromadzonych przez siebie książek.

Długie, jesienne wieczory sprzyjają rozwojowi pasji czytania, a zarazem przyczyniają się do wzbogacenia słownictwa, rozwoju wyobraźni, nauki myślenia, utrwalenia zasad pisowni, poprawy pamięci, a przede wszystkim do relaksu i odprężenia.

Uczniowie klasy 6c wypracowali Kodeks Młodego Czytelnika oraz regulamin korzystania z klasowej biblioteczki. Wszystko to przypieczętowali własnoręcznymi podpisami, bo jak głosi myśl znanego włoskiego pisarza i intelektualisty - Umberto Eco „Kto czyta książki – żyje podwójnie”.

Serdecznie zapraszamy klasy i nauczycieli wchodzących na lekcje do sali nr 18, do korzystania z naszego księgozbioru i rozwijania swoich kompetencji czytelniczych.