W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w uroczystym apelu o charakterze patriotycznym. Zaszczyt poprowadzenia apelu przypadł nowo wybranej przewodniczącej Szkolnego Samorządu Uczniowskiego – Darii Robak z klasy 6a.

Uczniowie spotkali się na apelu z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Dla wielu Polaków 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.

Po odśpiewaniu hymnu Polski, nastąpiła część artystyczna, która zobrazowała zebranym uczniom przyczyny zniknięcia Polski z mapy aż na 123 lata.

Nie lada ciekawostką było odtworzenie i wyświetlenie na rzutniku multimedialnym przemówienia Józefa Piłsudskiego, który jest uznawany za kluczową postać w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nad prawidłowym przebiegiem apelu czuwały panie Jolanta Gogolin – Stanny, Lucyna Panek oraz Sabina Wasielewska – Pisarek. Oprawę muzyczną przygotował pan Jacek Stybor a dekoracje pani Beata Siekierska.

Po apelu wicedyrektor Marek Jasiński zaprosił młodzież do wspólnej pogadanki na temat patriotyzmu i zachęcił uczniów do postępowania godnego młodego patrioty.